Sunday, November 28, 2021

Mađarima otpao najbolji igrač, Serdarušić debitira za Hrvatsku

Izbornici hrvatske i mađarske reprezentacije Vedran Martić i Gábor Köves objavili su sastave za predstojeći okršaj u skupini Davis Cupa u Torinu, koji će u dvorani Alpitour započeti u nedjelju u 10 sati. U prvom meču će igrati Nino Serdarušić i Fábián Marozsán, a našem će tenisaču to biti debitantski nastup u ovom natjecanju (bio je među petoricom igrača prošle godine u susretu protiv Indije, ali tada nije zaigrao). Nino će tako postati ukupno 28. hrvatski tenisač s nastupom u Davis Cupu od prvog samostalnog sudjelovanja Hrvatske 1993. godine. Nakon njih na igralište će Marin Čilić i Zsombor Piros, jer je prvi reket mađarskog sastava Márton Fucsovics odustao od nastupa zbog ozljede. Za okršaj parova prijavljeni su Nikola Mektić i Mate Pavić s hrvatske, te Fábián Marozsán i Péter Nagy s mađarske strane. Hrvatskoj je za prolaz u četvrtfinale s prvog mjesta u skupini dovoljan samo jedan bod. Osvoji li prvu poziciju, već u ponedjeljak će u Torinu igrati protiv Italije.

source https://www.24sata.hr/sport/madarima-otpao-najbolji-igrac-serdarusic-debitira-za-hrvatsku-799552

0 comments:

Post a Comment

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Owned by Elvir.M | Design by bihmaster - Glogova Online | Management glogovaonline