Hrvatska plivačica Ema Rajić nastupit će na Olimpijskim igrama u Tokiju u disciplinama 100 m prsnim stilom i 50 m slobodnim stilom. Ema Rajić stekla je pravo nastupa ostvarenim olimpijskim B normama, rezultatom 1:08,17 na 100 m prsno i 25,96 na 50 m slobodno. Naime, kako se niti jedna hrvatska plivačica nije plasirala na OI isplivanom A normom, Ema Rajić stekla je to pravo kao plivačica s najviše osvojenih FINA-inih bodova u ovoj sezoni. Ema Rajić rođena je 2000. godine i studentica je na američkom sveučilištu Berkeley, gdje studira molekularnu i staničnu biologiju. Ima dvojno američko i hrvatsko državljanstvo, a za hrvatsku reprezentaciju nastupa od 2019. godine. Matični klub joj je Plivački klub Dubrava iz Zagreba.
source https://www.24sata.hr/sport/ema-rajic-pliva-na-oi-u-tokiju-771485


July 02, 2021
glogovaonline
0 comments:
Post a Comment